Sonbahar ve Jim Düdü'nün Fobi Listesi Koca oğlan Jim Düdü'nün, fobi listesi sizin bakkal listenizden daha uzundur. Basit terapi ve eğitim teknikleriyle Jim'in fobilerini nasıl yeniyoruz? İşte sırrımız :-) http://sevgilikopegim.com/2014/10/05/sonbahar-ve-jimin-fobi-listesi/#prettyPhoto

Kısa süren yazın ardından, Montreal’e sonbahar yağmur ve gökgürültüsüyle geldi. Yağmur demek bizim aile için  Jim’in gökgürültüsü fobisinin başlaması, evin köpek sakinleştirici melodilerle, lavanta kokusuyla dolması ve uzun masaj terapileri demek.

Jim bizim özel fobi ve korku koleksiyonu olan köpeğimiz. Onu görenler korkusuz zanneder. Havlamasıyla yedi mahalleyi inletir ne de olsa, afra tafra hep ondadır. Gerçekte ise yeldeğirmenleriyle savaşan, korkak bir köpektir Jim.

İnanmıyorsanız Jim’in geçmişteki korku ve fobileri listesinden bir kaç örnek vereyim size. Jim  gökgürültüsünden, Ezan sesinden, kilise çanından, havai fişeklerden, elektronik aletlerden, siyah köpeklerden, plastik torbalardan,tanımadığı her tür canlıdan ( kurbağalar ve balıklar dahil ) , şemsiyelerden, sörf tahtasından, skate boarddan, motorsikletten, kediden, karanlıkta ağaç dallarının rüzgarla hareket etmesinden, veterinerden korkardı.

Bugün bu listeyi büyük oranda azalttık. Jim kendine güven ve görme sorunundan kaynaklı korku ve fobilerinin önemli bir bölümünü aştı. Hatta siyah köpek arkadaşlar bile edindi.  Gökgürültüsü fobisi azaldı ve biz hala çalışmalarımıza devam ediyoruz.

882833_10152282260026978_1162709679_o

çArşı’ya gelince, ufak boyuna karşı kolay kolay hiçbir şeyden korkmaz. Ormanda korkusuzca av peşinde koşar, ev gelince dünya yansa umursamam modunda uyur. Gökgürültüsü, havai-fişek tınlamaz bizim kızımız.

Yorucu geçen günün ardından Jim nihayet uyudu, bende artık yatmaya gidebilirim.

Gökgürültüsü Fobisine Karşı Sakinleştirici Müzik

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.