Sevgililer gününde köpek hediye edilmez, köpek sahipleri kendilerine gerçek aşkla bağlı patilerine hediye alır akıllım!

http://sevgilikopegim.com/2015/02/14/sevgililer-gununde-kopeginiz-icin-ne-yaptiniz/

Sevgililer gününü tamamiyle unutmuşum. Facebook’ta sevgililer günü mesajlarını görünce farkettim. Hassan ile birbirimize hediye almama kararımızdan dolayı paniklememe gerek yok. Ancak yazının ardından Jim ve Çarşı için ödül kurabiyesi yapacağım. En sevdiklerinden.

Sevgili köpeğim blogu olarak, ailece patilerinizle sevgililer gününüzü kutlarız.Bu arada sahi siz köpeğinize ne aldınız?  Güzel bir ödül maması, top ya da eğlenceli bir oyun olabilir. Sokakta yaşamak zorunda bırakılan, tolumsal sorumluluğumuz olan köpekleri de unutmamak lazım tabii ki. Bugün normalde koyduğunuzdan daha fazla mamayı ve gösterdiğiniz sevgiden biraz daha fazlasını hakediyorlar. Ne de olsa onlar hala aşklarına karşılık verecek insanlarını arıyorlar.

Köpek sahipleri bilir, köpekleriyle aralarındaki aşkın gerçek olduğunu, araştırma yapmaya gerek yoktur. Köpek sahibi olmayanların anlam veremediği bu aşkın gerçekliği bilimsel olarak ispatlandı.

Gregory Berns, How Dogs Love Us : A Neuroscientist and His Adopted Dog Decode the Canine Brain kitabında yaptığı çalışmayı anlatıyor.

Köpeklere sahipleri yokken ve sahiplerini gördükleri anda MRI uygulanıyor. MRI sonuçları köpeklerin sahiplerini gördükleri anda beyinlerinin, insanların aşık oldukları kişiyi gördükleri zamanla aynı tepkileri verdiğini ortaya koydu.

Önümüzdeki günlerde kitaba ve araştırmaya dair detaylı yazacağım , şimdi bizimkilerin hediyelerini hazırlamak için mutfağa koşmam gerekiyor. Bu arada kitabı okumak isterseniz işte link :

http://books.google.ca/books?id=9e_8AAAAQBAJ&lpg=PP1&dq=dog+love+human+owner+study+brain+emotions+brain+scan&hl=tr&pg=PP1#v=onepage&q&f=false

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.