Sertifikamızı Aldık, Yeni Yazılar İçin Hazırız

Yaşasın! Nihayet Sertifikalı Hayvan Davranışları Danışmanıyım

Hayvan Davranışları Çıraklık 1. seviye (Animal Behaviour Apprenticeship – Level 1 )
kursunu tamamlayarak, CPPDT (Profesyonel Köpek Eğitmenleri Sertifika Konseyi ) onaylı Hayvan Davranışları Danışmanlık sertifikamı aldım.

3 ay suren kurs surecinde davranış problemi olan köpeklerle çalışma fırsatının ötesinde, farelerden, kuşlara ve yabani kedilere kadar pek çok hayvanın davranışlarını gözlemleme, hayvan davranışları ve eğitimi konusunda bilgilerimi geliştirme şansını yakaladım.

Kursta edindiğim bilgiler doğrultusunda kendi tekniklerimi de güncellemeye karar verdim. Bugünden itibaren benim kopek eğitimine dair yazılarımda cognitive öğrenme teorilerine dayanan eğitim tekniklerine daha çok rastlayacaksınız. Geçmişte zaman zaman kullandığım olumsuz işaretleme ( AAaaa tarzinda olumsuz ses tonu ), luring ( oltalama, yemleme vb ) tekniğini özellikle kopeklerde çok daha az kullanacağım.

Ceza temelli eğitim teknikleri konusundaki karşı duruşum ise devam etmekte. Kursta daha önce ceza ile eğitilmis, dövüsmek zorunda bırakılmış, kulakları vahşice kesilmiş ve doğal olarak agresyon problemi yaşayan Hippo ile çalısmam sevgi ve pozitif yaklaşımla çözülemeyecek bir sorun olmadığını bir kez daha ispatladı.

Blogumuza Saldırıldı

Geçen ay okuyucularımızdan gelen “ bloga giriş yapılamıyor” mesajları üzerine sayfayı kontrol etmeye çalıştığımda şifrelerimin değiştirildiğini farkettim. Yazılarımın bir kısmı silinmiş, sayfa dizaynı değişmişti. Şifreleri geri alarak, silinen yazıları tekrar yükledik.. Umarım tekrar benzeri bir olayla karşılaşmayız.

Mesajlarınıza Zamanında Cevap Veremediğim İçin Özür Dilerim

Gerek eğitim programının yoğunluğu , gerek ise blogun hacklenmesi nedeniyle bugüne kadar bana blog uzerinden , e-maille ve facebook aracılığıyla gönderdiğiniz soru ve yorumlara cevap vermekte geciktim. Hepinizden özür diliyorum.

Misafir Yazarlar Geliyor

Bu haftadan itibaren sayfamızda pek çok yenilikle karşılaşacaksınız. Eğer yaşamınızı bir kediyle, köpekle paylaşıyorsanız, bize yaşamınızdan, birlikte paylaştığınız anlardan notlar göndererek blogumuza misafir olabilirsiniz.
Misafir yazar olmak icin yazınızı, fotoğraf ve kendiniz hakkında kısa bilgi notuyla birlikte sevgilikopegimblog@gmail.com adresine, Misafir Yazar konu başlığıyla göndermeniz yeterli.

Tekrar sizlerle birlikte olmak çok güzel 🙂 Güncel gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.