Petlerin Gizli Hayatı Film Oldu http://sevgilikopegim.com/2015/06/18/petlerin-gizli-hayati-film-oldu/

Evet, arkadaşlar… Sonunda olan oldu… Bunca yıldır korumak için kemik üstüne pati basarak yemin ettiğimiz pati sırlarımızın en önemlilerinden olan “Siz Yokken Biz Ne Yapıyoruz Ney NeNe Ney ” bölümü sır olmaktan çıktı. Üstelik sadece biz patililer grubunun değil kuşların, balıkların, kisacası hepimizin gizli hayatı artık insanlar tarafından biliniyor. Yaşamımızın tehlikede olduğuna inanıyorum.

Nasıl mı? Anlatayım.Petlerin Gizli Hayatı filmi, 2016 yazında vizyona giriyor. 3D animasyon, komedi filmin konusu; insanları işe, okula gittikten sonra petlerin hayatında neler olup neler bittiği.

Hikaye şöyle başlıyor. Arı kovanı gibi canlı bir Manhattan apartmanı… Burada gerçek hayat iki ayaklı ahbaplar okula ve işe gitmek için ayrıldıklarında başlıyor. Sonra, sonrası hepimizin bildiği şeyler… Tüylü, kanatlı, her türde pet için asıl dokuz -beş rutini . Karşılıklı paylaştığımız hikayeler, yaptığımız dedikodular, insanları çekiştirmemiz falan felan…

Film Universal Pictures ve Illumination Entertainment stüdyoları tarafından hazırlanmış. Diyorum ki; acaba Illumination Entertainment ve illuminati bağlantılı mı? Yoksa aramızda bir ajan mı var? Beslenmemize dikkat etmek için onlar evde yokken yaptığımız buzdolabı antrenmanlarını, yaratıcı masaj tekniklerini bilmelerinin başka yolu yok. Tanıtımı izleyin bana hak vereceksiniz.

Üstelik bu kadar da değil. Yemin ederim filmdeki lider köpek bizim eski mahalleden Kurt, kendini dünyanın merkezi sanan terrier yan komşunun şımarık köpeği pamuk.

Bütün gün filmin yönetmeni Chris Renaud’a ulaşmaya çalıştım.  Çılgın Hırsız  ve Çılgın Hırsız 2 (Despicable Me, Despicable Me 2) filmi için Minion ajanlar kullandıkları bilinen bir gerçek.  Yine aynı tekniği kullanmış olabilir mi?

Sorun şu ki; bir minion, pet dünyasına kolay kolay giremez. Kokusundan anlarız hemen. Minion olasılığını elediğimize göre geriye tek ihtimal kalıyor. Aramızda hain var.  Benim aklıma önce kuş geldi . Ancak bu sanatçı ruhlu yönetmen ve yazarlar hep kedi insanı oluyorlar. Ajan kedi olmalı… Evet, kedidir kedi…  Kesin ajan kedi…

Araştırmalarıma devam ederken filmin hikayesinin en azından bir kısmına ulaşmaya başardım. Sözü fazla uzatmadan size öğrendiğim kadarıyla hikayenin devamını anlatayım.

İnsan, eve bir köpek daha getirmeye karar veriyor. Duke… Duke benim gibi biraz savsak. Sosyal ilişkileri çok iyi değil. Herşey güzel giderken bir anda işler karışıyor. Köpekler kendilerini New York’un acımasız sokaklarında buluyorlar .Farklılıklarını bir kenara koyarak, şirin tüylerinin ardında kurnazlık saklı olan tavşan Snowball’a karşı birleşiyorlar. Sahipleri tarafından terkedilen hayvanlardan ordu kurmakta olan Snowball,  insanlardan ve insanlarıyla birlikte yaşayan petlerden intikam almak amacındadır.

Filmin tamamını izlemeden nasıl sona erdiğini bilmeden konusu hakkında çok fazla yorum yapamayacağım. Ancak ben ve Aktivist Pati çArşı terkedilmenin, sokağa atılmanın nasıl bir şey olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Snowball’un insanlara karşı savaş isteğini son derece iyi anlıyoruz. Sadece bir günlüğüne bile olsa insanların bizim yerimizde, bizlerinse insanların konumunda olmasını hayal etmişimdir. Ancak söz konusu hem insanlardan hem de insanlarla birlikte yaşayan mutlu petlerden intikam olunca durum değişiyor. Biz petler intikamın ne kadar yanlış olduğunu, yaşayan her canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmanın önemini biliriz. .

Fotoğraf:thesecretlifeofpets.com
Fotoğraf:thesecretlifeofpets.com

Umarım filmin sonunda Snowball, dünyanın petleri ve insanlar arasında sevginin ve saygının temel olduğu bir yaşam çözümü vardır. Bir daha asla kimse yaşam dostu olan peti terketmez tüm filmler iyi sonlanır ve herkes çok mutlu olur.

İtiraf ediyorum acele davranıp, düşünmeden, sırlarımız yayınlanıyor diye boş yere kızmıştım. Hatta kediyi bile suçlamıştım. Ancak bu film, terkedilen petlerin daha iyi bir dünyaya kavuşmasına yardım edecekse bilgi sızdıran kediyse bile iyi yapmış.Artık kızgın değilim.

Sizi bilmem ancak ben Petlerin Gizli Dünyası filmini izleyeceğim.

Bu filmi izlemek için 4 neden:

  1. Filmde canlı hayvan kullanılmayıp,  animasyonu tercih etmeleri benden her zaman artı alır. Çekimlerde zarar gören hatta kimi zaman ölen hayvanlara rağmen, utanmadan, bu fimde hayvanlar zarar  görmemiştir ibaresinin eklendiğini öğrendiğimden beri film seçimlerimi daha dikkatli yapıyorum.
  2. Biz petlerin en büyük problemli olan terkedilme sorununa dikkat çekilmesi bu filmi izlenmeye değer kılar. Belki sonunda hayvanların alınıp satılan bir mal değil, düşünen ve hisseden varlıklar olduğu anlaşılır. Pet alınmaz, yaşamın paylaşılacağı hayat dostu seçilir.
  3. Filmin seslendirme kadrosu çok iyi. Favori komedyenlerim Louis C.K., Eric Stonestreet ve Kevin Har var .
  4. Ben filmin tanıtımına bile çok güldüm. Gülmekten topuma ağrılar girdi. Kesin izleyeceğim.
Kış Kazası Değil, Pati Tarzı Buz Dansı! Tamam, top yakalamaya çalışırken, ayağım kaymış da olabilir :-( Onu boşverin, köpeklerin buzda ve karda eğlenceli videolarını izleyin. http://sevgilikopegim.com/2015/01/29/kis-kazalari-mi/
İmza: Jimd Düdü

Filmin Künyesi 

Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2016
Stüdyo: Universal Pictures, Illumination Entertainment
Yönetmen : Chris Renaud, Yarrow Cheney
Yazar: Cinco Paul, Ken Daurio, Brian Lynch
Seslendirme : Louis C.K., Eric Stonestreet, Kevin Hart, Ellie Kemper, Lake Bell, Jenny Slate, Bobby Moynihan, Hannibal Buress, Albert Brooks
Tür: Komedi Animasyon Macera

Yazının hazırlanmasında kullanılan kaynaklar: 

http://www.thesecretlifeofpets.com , http://www.comingsoon.net

2 yorum


  1. YAAAAAA çoook eğlenceliiiiii…
    Nasıl bekleyeceğim 1 sene, umarım yeni trailerlar çıkarırlar 😀
    Sabırsızlanıyorummmm :)))

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.