Motorola Pet Teknolojilerini Sevdi

Motorola Scout 1500 Dijital Video Pet Monitorüyle, pet teknolojileri pazarına giren Motorola sonuçlardan memnun olsa gerek ki, iki yeni ürünün tanıtımına başladı bile.Akıllı tasma Motorola Scout 5000 ve Motorola Scout 2500.

Ürünlerin satışına 2015 Haziran ayında başlanması bekleniyor. Scout 5000’in Amerika’daki satış fiyatı 199.99 Amerikan Doları olacak.

Benim favorim Motorola Scout 5000. Her geçen gün yeni bir akıllı tasma modeli üretilmesine karşın, daha piyasaya çıkmadan 2015’in en iyilerinden biri olmaya aday görünüyor.

Motorola Scout 5000 Neler Sunuyor.

GPS Özelliği: Artık hemen hemen tüm akıllı tasmalarda var GPS özelliği, yeni bir şey değil.

Wireless Video Kamera: Köpek sahiplerinin şimdiden Scout 5000’i merakla beklemelerinin en büyük nedeni. Köpeğiniz nerede biliyorsunuz, peki ne yapıyor? Hep aklımızı kurcalayan bu sorunun cevabını nihayet Scout 5000’le bulacağız.Tasmadaki wireless kamera sayesinde, 720p video akıllı telefonunuza anında gönderiliyor.

Köpeklerimizi pet otele ya da köpek yürütücüsüne bırakırken duyduğumuz endişelerin nihayet Scout 5000’le sona ereceğini umuyorum.

Konuşma Özelliği: Tasmaya eklenen mikrofon ve hoparlör sayesinde, Scout 5000 size köpeğinizle konuşma şansı tanıyacak. İşteyken özlediğinizde arayıp, onu ne kadar sevdiğinizi söyleyebilir ya da havlama dedektörü moduna getirebildiğiniz mikrofon sayesinde, havlama/ sus komutunu verebilirsiniz.

Aktivite Monitorü: Köpeğinizin kilosuna göre, günlük aktivitelerini hesaplayarak sizi uyarıyor. Fitbir özelliği taşıyan akıllı tasmalarda Whistle çıtayı oldukça yüksek tuttu. Bakalım Motorola Scout aktivite monitorü özelliğinde Whistle’ı yakalayabilecek mi ?

İlk cep telefonlarını hatırlarsanız, oldukça büyüktü. Akıllı tasmalarında hala en büyük sorunu, eklenen özelliklere bağlı olarak tasma boyutunun büyümesi. Motorola Scout 5000’de ne yazık ki bu dezavantajı aşamamış durumda. Scout 5000 ancak orta büyük ve büyük köpeklerde kullanılabilecek boyutlarda.

Motorola Scout 2500

Scout 2500 ufak boy köpekler için üretilen akıllı tasma modeli. Video ve hoporler özelliği yok. Klasik akıllı GPS tasmalardan biri.

Nic Healey/CNET
Nic Healey/CNET

Her iki modelinde su geçirmez, pati darbelerine ve çiğnemeye dayanıklı olduğunu söyleniyor. Her iki modelinde tenel teknolojisi Hubble olarak adlandırılan platforma dayanıyor. İngiltere’de Vodafone yıllık abonelikle servisi sağlıyor.

Akıllı tasmalar konusunda çok geride kalan Türkiye’ye ürünün ne zaman geleceği ve hangi servis sağlayıcının aboneliği sağlayacağı, abonelik ücretinin ne olacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.

Kaynak: Cnet ,androidheadlines ,ubergizmo, today

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.