Sevgili Köpeğim

Lola The Pitty’nin Tahılsız Zencefilli-Elmalı Bisküvileri

Lola The Pitty’nin Tahılsız Zencefilli-Elmalı Bisküvileri http://sevgilikopegim.com/2015/02/23/lola-the-pittynin-tahilsiz-zencefilli-elmali-biskuvileri/

Fotoğraf: Sarah Lukemire http://www.lolathepitty.com/

Sarah Lukemire, yaptığı lezzetli ödül bisküvileriyle sadece pitbull Lola’nın değil tüm patilerin kalbini fethediyor. Köpeğinizin lezzetine bayılacağına emin olduğum bu köpek ödül mamasının en sevdiğim özelliği tahıl içermemesi. Üstelik çArşı gibi, lifli besinlerde gaz problemi azalan köpekler için zencefil ve elma karışımı mucize ilaç etkisi yaratmasa bile köpeğinizin rahatlamasını sağlar.

Yine köpeğiniz özellikle Golden Retriever köpeklerde sıkça görülen alerji ve cilt problemleri yaşıyorsa, meyve katkısı olan, hafif içerikli köpek ödül mamaları bu köpeklere daha iyi gelebiliyor.

Malzemeler

Yapılışı

Tüm malzemeleri geniş bir kapta iyice karıştırın. Kıvamı gelen hamuru, unla kaplı yüzeye yayın. Rulo yardımla hamuru  6-7 mm kalınlığında açın. Kurabiye kalıbı veya bıçak yardımıyla hamuru istediğiniz şekilde kesin. Bisküvileri yapışma önleyici spreyle kaplanmış fırında pişirme kağıdının üstüne yerleştirin.  Önceden 175°C ye ısıtılmış fırında, 25 dakika pişirin. Bisküviler resimdeki gibi açık kahverengi altın rengini almalıdır.

Ödül bisküvileri soğuduktan sonra, patileriniz için servise hazırdır. Bu ödül biskivüleri hava geçirmeyen kapta 2 hafta saklanabilir.

Kaynak: www.lolathepitty.com/

Exit mobile version