Biz Bugün Köpekler Gibi Güldük :-)

Biz Bugün Köpekler Gibi Güldük :-) Köpeklerin gülümsediğini, güldüğünü, hatta kahkahalarla gülebildiğini biliyoruz. Köpek sağlığında faydaları tartışmasız olan köpek gülüşünü taklit ederek, patinizle birlikte köpekler gibi gülmeye hazırsanız başlayalım. http://sevgilikopegim.com

Köpek gülüşünü, işin ustasından yani köpeklerden öğrenmek en iyisi.  İşte bu yüzden hemen patinizi çağırın ve fidonun rehberliğinde üç adımda köpek kahkahası atmayı öğrenin.

Program son derece basit olmakla birlikte, üç-beş tekrar gerektiriyor. İlk seferinde istediğiniz etkiyi yaratamazsanız üzülmeyin. Benim ilk köpek gülüşü denemelerimde Jim ve çArşı, gülmeyi bırakın, “Bu kadın ne yapıyor? “ edasıyla baktılar yüzüme. Şimdi ise biz köpekler gibi gülüyor, kahkaha atıyoruz.

Fidodan Kahkaha Ders Programı

Ders 1. Dinleyin

Köpek gülüşü klibinde nefes alış veriş sesine ve ritmine odaklanın.Bu arada bir gözünüz köpeğinizin üzerinde olsun. Gönüllü öğretmenlik yapma modundaysa, o da klibe eşlik ederek size rehberlik yapacaktır.

Ders 2. Pratik, Pratik ,Pratik

Klibi tekrar dinlerken, sesi taklide çalışın. Komşuların tuhaf  “Heh –Huh-Hah” seslerinden işkillenip, yönetim  toplantısı çağrısında bulunmaması için alıştırmaları düşük sesle yapmanızı tavsiye ederiz.

Ders 3. Yüz İfadesini Oluşturun

Biz Bugün Köpekler Gibi Güldük :-) Köpeklerin gülümsediğini, güldüğünü, hatta kahkahalarla gülebildiğini biliyoruz. Köpek sağlığında faydaları tartışmasız olan köpek gülüşünü taklit ederek, patinizle birlikte köpekler gibi gülmeye hazırsanız başlayalım. http://sevgilikopegim.com
photo credit: chrt2hrt via photopin cc

Fotoğraftaki gibi bir duruş bekliyoruz sizden.  Çene açık, dil dışarıda, mutluluktan ağzı kulaklarına varır bir ifade. Duruşu yakaladınız. Tamam öyle durun.Yok durmayın. Köpek gülüş sesini ve yüz ifadesini taklit ederek, patinizle birlikte her gün kahkaha terapileri yapmaya hazırsınız.

Köpeğinizle Birlikte Gülme Terapisi

Gülmenin insan sağlığına faydaları açık. Neredeyse her derde deva gülmenin, köpeğinizin sağlığı üzerindeki etkileride aynı. Köpek gülme sesi,  köpeklerde stres, anskiyete, depresyon ,fobiler,  yalnızlık endişesi gibi pek çok problemin çözümünde kullanılıyor.

Köpekler insan tarafından çıkartılan gülme sesine, bir başka köpeğin gülme sesini duymuş gibi cevap veriyor. Mutluluk hormonları artıyor, strese durumundaki köpek rahatlıyor.

Köpeğiniz keyifsiz olduğunda, hastalandığında artık ona kendi köpek gülüşünüzle ya da köpek gülüşü müzik terapi CD ve videolarıyla destek olabilirsiniz.

Köpeklere gülme terapisi  nasıl uygulanır, gülme terapisinin etkilerine dair yapılan bilimsel araştırmalar, barınak köpeklerine özel uygulamalar ve daha fazlası bir sonraki yazımda yer alacak. Bu konu ilginizi çekiyorsa, yazılarımızı kaçırmamak için lütfen bizi takip edin 🙂 

3 yorum


  1. Merhabalar yazılarınızı keyifle takip ediyorum, çok çok teşekkür ediyorum size 💕 Bu yazıdaki videonun gösterilemediğini bildirmek istedim. Youtube tan baktım ama ordada benzerini bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Kucak dolusu sevgilerimle 🐾


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.