Kurbağa Öpmeye Çalışırken, Enfeksiyon Kapmak http://sevgilikopegim.com/2014/10/07/kurbaga-opmeye-calisirken-enfeksiyon-kapmak/

Sizlere bir iyi, bir kötü haberim var! ”  çArşı

çArşı’nın geçen hafta bizim aile aileye bir iyi, bir de başta çok kötü olmadığımızı düşünmediğimiz ancak sonra gerçek felaketle yüzleştiğimiz kötü ama gerçekten kötü bir haberi vardı.

İyi haber, çArşı bu hafta kokarca avını bıraktı, yeayyy, köyü kokuya son. Kötü haber yeni favorisi başını altına ya da içine sokabileceği yerlerde, toprak altında, su altında, kayaların arasında, kurumuş ot yığınlarının içinde yaşayan hayvanlar.Fareler, köstebekler, balıklar aklınıza ne gelirse.

çArşı’nın av alanını değiştirmesi bizim için eğlenceliydi. Hatta balık avlarken, kafasını suyun altında en çok ne kadar tutabileceğine dair iddiaya giriyorduk.  Tuttuğu balıkları hemen yediği için, hiç avdan nasiplenemesek de, onu izlemek oldukça keyifliydi.

Kurbağa Prensin Peşinde

Kafasını bir şeylerin altına sokma tutkusu her geçen gün artan çArşı, aynı zamanda ormanda yeni av alanları keşfetmeye devam ediyordu. İşte tam bu sırada olan oldu.

Sonunda, ya  yeterince kurbağa öperse prensini bulacağına inandı ya da en kolay avın sazlıkların arasında, özellikle çamurda yaşayan kurbağalar olduğunu farketti.

çArşı’nın başı çamura gömüp, kurbağa avlama ritüelinin sloganı ise belliydi :

“Yeay! Kirlenmek Güzeldir!”çArşı

çArşı -Kurbağa Öpmeye Çalışırken, Enfeksiyon Kapmak http://sevgilikopegim.com/2014/10/07/kurbaga-opmeye-calisirken-enfeksiyon-kapmak/
Fotoğraf:Ayşegül Aksu

Önce sadece kafası çamurla gelmeye başladı, yetmedi prensini bulmak için kurbağalarla çamur banyousu yaptı. Bahçede hortumla yıkanma bölümü dışında, her şey onun için çok güzeldi.

Bir av köpeği olarak çArşı’nın, avlanma içgüdüsünü tatmini onun sağlık ve mutluluğu için önemli.  Avlanmak ona fiziksel ve zihinsel egzersiz sağlıyor.

Ancak bu kez kendi tutkularını kovalaması için çArşı’ya verdiğimiz destek, ona zarar verdi. Göl kenarındaki çamur birikintisinin ağır kokusunu farkettiğimizde, iş işten çoktan geçmişti. çArşı ertesi güne göz kenarındaki kızarıklıklarla uyandı.

çArşı’nın Göz Enfeksiyonu

Enfeksiyonun bir gecede hızla oluşması ve enfeskiyona neden olan çamurun kötü kokusu nedeniyle, ağır metaller içerme ihtimali bizi endişelendirdi. Hemen veterinere gitmenin doğru olacağına karar verdik, ancak günlerden pazardı ve veterinerler kapalıydı.

Göz Enfeksiyonuna Karşı Papatya Çayı

Çay maskesinin özellikle papatya çayı maskesinin köpeklerde göz enfeksiyonlarına karşı etkili olduğunu bildiğimden, hemen çArşı için özel maske hazırladık.  Papatya çayı maskesi gözlerindeki kızarıklığı ve göz kenarlarında tahrişten kaynaklanan kurumuş ve çatlamış bölgelerdeki acıyı azaltmaya yardım etti.

Kendi köpeğinizde göz enfeksiyonu problemine karşı papatya çayı maskesi kullanmaya karar verirseniz, önce köpeğinizin papatyaya alerjisi olmadığından emin olun

Ertesi günü gözlerdeki kırazıklık büyük oranda azalmış, ancak tahriş olan bölge olduğu gibi duruyordu. Pazartesi ilk işimiz, veterinere gitmekti. Veteriner papatya çayı maskesi kullanmaya devam etmemizi ve aynı zamanda anti-bakteriyel göz kremi kullanmamızı tavsiye etti.

çArşı -Kurbağa Öpmeye Çalışırken, Enfeksiyon Kapmak http://sevgilikopegim.com/2014/10/07/kurbaga-opmeye-calisirken-enfeksiyon-kapmak/
Fotoğraf:Ayşegül Aksu

1 Hafta Avlanma Yasağı ve Tasma mı!!!! Hayıırrr

Şimdi çArşı’nın göz enfeksiyonunu tedavi ediyoruz. Göz enfeksiyonu geçene kadar, toprak ve çamur altındaki hayvanları avlaması yasak. Sadece balık ve kuş avlamasına izin var. çArşı durumdan pek memnun değil, avına ulaşamayınca üzgün gözlerle bize bakıp, fikrimizi değiştirmeye çalışıyor.

çArşı -Kurbağa Öpmeye Çalışırken, Enfeksiyon Kapmak http://sevgilikopegim.com/2014/10/07/kurbaga-opmeye-calisirken-enfeksiyon-kapmak/
Fotoğraf:Ayşegül Aksu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.