Köpek Sahiplenme Sürecinde Bilinmesi Gerekenler

www.petlebi.com

Bu Bir Tanıtım Yazısıdır. 

Konuk Yazar-Petlebi

Köpek sahiplendirmek isteyen birçok kişi ve sokakta, barınakta ya da geçici yuvasında yeni ailesini bekleyen sayısız dostumuz bulunuyor. Köpeklerin sadakatleri, sundukları karşılıksız sevgi onları benzersiz aile üyeleri arasına sokarken onlarla paylaşılan her an ayrı güzellikler anlamına geliyor. Yine de her güzel şey gibi köpeklerle yaşamanın da belirli zorlukları ve sorumlulukları olduğunun unutulmaması gerekiyor. Tam da bu nedenle köpek sahiplenme kararı verilirken hem dostlarımızın özelliklerinin göz önünde bulundurulması hem de sağlıklı ve mutlu bir yaşam için gereksinimlerinin farkında olunması önem taşıyor. Siz de köpek sahiplenme kararı verdiyseniz ya da hayatınıza bir dost almak için harekete geçmeyi düşünüyorsanız ücretsiz köpek sahiplenme ilanları arasından dikkatle seçim yaparak hayatınızda yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

Yavru Köpek Sahiplenme mi, Yetişkin Köpek Sahiplenme mi?

Köpek sahiplenme ilanları arasından seçim yaparken çeşitli unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Yavruluk ve yetişkinlik dönemlerinde köpeklerin beslenmesi de egzersiz ihtiyaçları da değişiklik gösterebiliyor. Yavru köpek sahiplenme de yetişkin köpek sahiplenme de mükemmel duygular yaşanmasını sağlayabilir, ancak sahiplenecek kişi veya kişilerin de köpeklerin de konforu adına dostlarımızın ihtiyaçlarının doğru şekilde analiz edilmesi gerekir. Yaşam evreleri köpeklerin ihtiyaçlarında belirgin değişiklikler yaratır. Örneğin dünyaya yeni gelmiş ve henüz keşiflere başlamamış bir yavrunun evde tek bırakılmaması ya da evde uzun süre yalnız kalmaması gerekir. Erken dönemde mümkün olduğunca çok kişi ve evcille tanıştırılmaları, farklı çevrelerde bulunmaları sosyalleşmeleri adına önemli bir gerekliliktir. Dolayısıyla yavru köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli zamanı olmayan kişiler için yetişkin köpek sahiplenmek daha doğru bir tercih olabilir. 

Yetişkin köpeklerin de kendilerine has ihtiyaçları olduğu bilinmelidir. Geçmiş hayatlarından farklı bir yaşantıya adapte olma süreçlerinde ırkları, karakterleri ve genel sağlık durumları her birinin ayrı bir alışma sürecini deneyimleyeceği anlamına gelir. Bu nedenle köpek sahiplenme kararı vermek isteyenlerin mümkün olduğunca geniş bir perspektiften bakmaları ve dostlarının ihtiyaçlarını önceden öngörmeye çalışmaları daha mutlu ve uyumlu bir yaşama geçiş imkanı sunacaktır. 

Köpek Sahiplenme İlanları Arasından Seçim Yapmak

Ücretsiz köpek sahiplenme ilanları arasından seçim yaparken ilan bazlı değişebilen şartların incelenmesi gerekir. Bazı köpek sahiplendirme ilanları sözleşme şartı sunmaktadır. Köpeklerin sahiplendirildikten sonra yaşayacakları adreslerin, sahiplenecek kişilerin iletişim bilgilerinin ve adlarına olan faturaların talep edildiği sözleşmelerin temel amacı dostlarımızın sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerinin sağlanmasıdır. Dolayısıyla başvuru şartları tamamlanmadan köpek sahiplenme süreci tamamlanmayacaktır. 

İlanlar arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da dostlarımızın hali hazırda bulundukları şehirlerdir. Her ne kadar köpek sahiplenme İzmir, köpek sahiplenme İstanbul ve köpek sahiplenme Ankara gibi filtreler kullanılarak arama sonuçları daraltılsa da ilan detay bilgilerini de incelemekte fayda olacaktır. İlanlarda özel bilgilerin bulunup bulunmadığına da dikkat etmelidir. Köpeklerin ırkları doğrultusunda seçim yapıldığında ırksal özelliklerin öğrenilmesi gerekir. Yeni yuvalarında hangi imkanlara sahip olacakları, yeni ailelerinin daha önce köpek sahiplenip sahiplenmediği gibi bir dizi değişken sahiplenme sonrası sürecin sorunsuz bir şekilde ilerlemesine katkı sunar. 

Ücretsiz Köpek Sahiplenme İçin Neler Yapılmalıdır?

2014 yılından bu yana evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için %100 orijinal ürünleri sunan Petlebi.com aynı zamanda evcil hayvan sahiplendirme ilanlarını da hayvan severlerle buluşturmaktadır. Ücretsiz köpek sahiplenme ilanlarına hızlı bir şekilde erişilebilen sitede yaşanılan il, köpek ırkı, yaş ve sahiplendirme yapacaklar özelinde filtreleme seçenekleri bulunmaktadır. Siz de yeni dostunuzu bulmak için Petlebi.com’u ziyaret edebilir, ücretsiz köpek sahiplenme İstanbul ve Türkiye’nin diğer illerinden verilen ilanları inceleyebilir, farklı filtreleme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bulduğunuz ilan sahibi ile doğrudan iletişime geçebilir, yıllar boyu sürecek sevgi dolu bir dostluğu başlatabilirsiniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.