Jim Düdü :-) Tam Bir Düdüüüü

Favori blog konuları tenis topu, frizbi ve daha çok tenis topu ve frizbidir. Komik köpek videoları, fotoğrafları  paylaşmak diğer favorisidir.

Topunu kolay kolay düşürmez, ancak eleştirmenlere göre, yazarlık kariyerine başladığından bu yana top düşürme olayları artmıştır.

İmza: Jim Düdü
İmza: Jim Düdü

Patilik kariyerine tam olarak nerede ve ne zaman başladığı bilinmemekle birlikte, yaklaşık 2011 yılında İstanbul’da ev köpeği olarak başladığı yaygın görüştür. Pek çok ünlü yazar gibi o da çok acı çekmiştir. İşkence gördüğü evden kaçmış ya da atılmış, kısa süre sokaklarda, ardından barınakta yaşamıştır.

İstanbul’un soylu kırma köpeği Jim için, 2012 Ocak ayı kariyerini şekillendiren dönüm noktasıdır. Ayşegül Aksu ve Hassan Hammaly Jim’i görür görmez onun potansiyelini anlamışlardır. Hemen barınaktan alıp eve getirmişlerdir.

İsmini karzimatik duruşu nedeniyle Jim koymuşlardır, hatta tanımadıklarına yüz vermediği için Beşiktaş’ta mahalleli onu “Sör” ünvanını vermiştir. İstanbul’un asil kırması ne yazık ki Sörlük ünvanını elinde çok tutamamıştır. Tanıştıktan 2 saniye sonra herkes gösterdiği şapşal tavrı nedeniyle sonu  “Düdü” olarak yazılan “Düdüüüü” diye okunan yeni soyadını kazanmıştır .

Maceracı Jim’e İstanbul dar gelince, tüm aile Kanada Montreal’e taşınmıştır.Montreal’in doğası ve ormanları kadar sanatçı ve entellektüel camiasından etkilenen Jim’in pati yazarlaık kariyeri burada başlamıştır.

Doktor ailelelerin doktor çocuklarına özenle,” gazeteci ailenin, blogger köpeği olur” diyen aile Jim’in pati kariyerine  yazar olarak devam etmesini desteklemekteler.

Klasik oğlan çoçuğu Jim Düdü’nün top aşkını yansıttığı yazılarını, maceralarını kaçırmayın.

Fotoğraf: Ayşegül Aksu
Fotoğraf: Ayşegül Aksu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.