Harika Jazz Macera Peşinde

Yıllar süren bekleyişin sonunda, sevgi dolu yuvasını bulan Harika Jazz, macera kedilerinin yeni parlayan yıldızlarından.

Harika Jazz Macera Peşinde

Harika Jazz son yolculuğunda vahşi batıyı keşfe cıktı. Nefesler tutulmuştu, herkes onu izliyordu.  Kolorado çölünde Buffola Bill ya da Bonnie & Clyde ile karşılaşırsa ne olacaktı? Biz bu sorularla meşgulken, Harika Jazz kedi dünyasının kaderini değiştirecek haberi verdi.

Harika Jazz vahşi batının en büyük kedi kumu rezervini keşfetti!

jazz

Harika Jazz vahşi batı gezisini Sevgili Köpeğim okuyucularıyla paylaşırken, kıskançlıktan çatlamama sadece bir miyav kalmıştı. Ev kedilerinin halini düşünemiyorum bile.

“Son yolculuğum Kolorado’nun muhteşem kum tepelerineydi- Great Sand Dunes-. Daha önce insanım Chantae Shor ile oraya hic gitmemistik. Zapata çağlayanlarını keşfe çıktık. Sadece  park alanı bile ziyarete değerdi.

Kamp alanımız nefes kesici güzellikteki muhteşem kum tepelerine bakıyordu. Batıda San Luis Vadisi ve San Juan dağlarının keskin volkanik kayaları. İnce pembe, mor ve altın tonlarıyla gün doğumu ve gün batımının keyfini çıkardık.  Ohh bu arada şu ana kadar gördüğüm en büyük kedi tuvaletini keşfettik : Kolorado Çölü    Kedi kumu her yerde »

Macera peşinde koşmak her kedinin harcı değil diyenlere inanmayin siz. Her yaştan ve ırktan kedi eğitilebilir. Erken sosyalleşme döneminde ( 2 – 7 haftalık dönem ancak 14 haftaya kadar uzayabilir ) olumlu deneyimler edinmiş bir yavru kedi, doğal olarak yeni maceralara daha açıktır . Ancak nasıl yaşlı köpeğe yeni numaralar öğretmek mümkünse, yaşlı bir kediye yeni numaralar öğretmek mümkün. Jazz bunun en güzel ispatlarından biri.

“Gizemli geçmişiyle geçici yuvaya alınan yaşlıca bir kediydim. Daha önce hiç evim olmamıştı. Her şey insanımın bir gün tasmada yürüme eğitimi vermesiyle başladı. Önce evde gövde tasmasıyla rahat etmemi sağladı. Bana bir sürü ödül maması verdi. Beni sevdi ve sakinleşmemi sağladi. Sonra tasmayı taktı. Oğlum bu gerçekten tuhaftı.

Zaman içinde gövde tasmasıyla yürüyor, oynuyor , uyuyordum. Ardından büyülü taşıma çantasını getirdi. Nihayet güzel ve ilginç yerlere ışınlanabilirdik! Başta biraz ürkmüştüm, ne yapacağımı bilmiyordum. Sonra bunun ne kadar eğlenceli olduğunu görmeye ve doğa maceralarımızı sevmeye başladım.”

Jazz’in hayat arkadasi Chantae Shor, kedi eğitiminde pozitif eğitimin önemine dikkat çekiyor.  “ Jazz’in eğitimine devam ediyoruz. Bunu stresten uzak, eğlenceli yöntemlerle yapıyoruz.

Harika Jazz ve Chantae Shor’un çok yakında sizlere özel bir sürprizi var. Harika Jazz’ın maceralarını kaçırmamak için takipte kalın.

Jazz’ın maceralarini Hiker Cat Channel’de izleyebilirsiniz.

YouTube – Hiker Cat Channel

Facebook Jazz Goes West

Instagram @iamthemainecoon

#HikerCat | #AdventureCat | #FabulousJazz

 

 

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.