Sevgili Köpeğim Hakkında

Sitemizin adına bakıp aldanmayın, Sevgili Köpeğim bloğu sadece köpeklere dair bir blog olmanın çok ötesinde.
Ayşegül Aksu tarafından hazırlanan ve yayımlanan Sevgili Köpeğim sitesinde kedi ve köpek bakımı ve eğitimi ağırlıklı olmak üzere evcil hayvan bakımı ve eğitimi konusunda bilgiler yer almaktadır.
Hayvan davranışları biliminde son 20 yılda yapılan çalışmalar yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Biz bu yeni dönemin ve yeni anlayışın takipçisiyiz.

Sevgili Köpeğim Sitesini Farkli Kılan Prensiplerimiz

  • Hayvan haklarına saygı bizim için çok önemli.  Hayvanların duyarlı canlılar olduğu gerçeğine uygun bir şekilde hareket ederiz.
  • Geçmişten kalma,  çağ dışı yöntemler yerine geçerliliği ispatlanmış, güncel bilimsel araştırmalara dayalı teknikleri kullanırız.
  • Fiziksel ve psikolojik istismara neden olan uygulamalar yerine hayvanlarımızın hayatını zihinsel, duygusal ve fiziksel anlamda zenginleştirmenin,  güçlendirmenin önemine inanırız.
  • Kaba gücün, zorbalığın ve cezanın yerine iyiliği, aklı, yaratıcılığı, seçim hakkını ve ödüllendirmeyi tercih ederiz.
  • Evcil hayvanların doğalarına uygun bir şekilde bakılmalarının ve doğal ihtiyaçlarının karşılanmasının önemine inanırız.
  • İnsan ve hayvan sağlığına zararlı, kimyasallarla dolu ürünler, evcil hayvan mağazalarının raflarını doldururken, biz onların sağlığını doğal yiyecekler, kimyasal içermeyen oyuncaklar ve ürünlerle korumayı tercih ederiz.
  • Bu dünyanin sadece insanlara değil tüm canlılara ait olduguna inanır ve çevremizi korumaya çalışırız.

Yayın Etiği, Şeffaflık ve Objektiflik

Sevgili Köpeğim bloğunda yayımlanan eğitim ve genel bakıma dair yazılar,  Hayvan Davranışları Danışmanlığı Sertifikasına sahip olmam ve profosyonel olarak Hayvan Davranışları Danışmanı ve Eğitmeni olarak çalıştığım için uzman tavsiyesi niteliğinde yazılardır.  

Sevgili Köpeğim bloğunda veteriner yazar bulunmadığı için sitede yer alan, beslenme ve sağlık konusundaki yazılar uzman tavsiyesi niteliğinde değildir.

Hayvan davranışlarının sağlık ve beslenmeyle olan direk ilgisi nedeniyle, eğitim sürecinde sınırlı olmakla birlikte sağlık ve beslenme dersleri almış bulunmaktayım. Ancak Veteriner olmadığım için sağlık ve beslenme konusundaki yazılar, eğitimim süresince aldığım derslerden öğrendiğim bilgilere,  kişisel olarak yaptığım kaynak araştırmalarından elde ettiğim verilere dayanmaktadir. Bu nedenle sağlık ve beslenme konusundaki yazılar uzman ya da veteriner tavsiyesi olarak değil, sadece benim kişisel görüşüm olarak algılanmalıdır.

Sevgili Köpeğim bloğu 2014 yılında maddi amaçlar taşımadan kurulan bir blog olmakla birlikte, sizlere sürekli ve kaliteli yazılar sunabilmek adına, maddi gelir elde eden bir blog olma yolunda ilerliyoruz.

Sitenin blog ve hayvan davranışlarıyla ilgili servisleri Ayşegül Aksu Danışmanlık – Jappe Pet Care tarafından verilmeye devam edecek. Ancak çok yakında faaliyete geçecek olan pati butik online alışveriş sayfası ve bağlı alışveriş çözümleri 2021 Nisan ayından itibaren NCC Sağlık Hizmetleri ve Prodüksiyon Limited Şirketi tarafından işletilecektir.  

Bloğumuz hayvan haklarına saygılı markalara, şirketlere dair objektif, tanıtım yazıları yayınlamayı kabul etmektedir. Bloğumuzda para, hizmet ya da promosyon ürünü karşılığında yazılan yazılarda açık bir şekilde “Tanıtım Yazısı” ibaresi yer almaktadır.  Tanıtım yazılarının nasıl kabul edildiği ve objektiflik prensibimiz konusunda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, linke tıklamanız yeterli. Bizimle Çalışın – Sevgili Köpeğim (sevgilikopegim.com)

Biz orjinal içerik üretmekle övünen bir siteyiz. Ayşegül Aksu ve Sevgili Köpeğim ailesinin üyesi olan köpeğimiz ve kedimizin imzasını taşıyan tüm yazıların ve diğer medya ürünlerinin sorumluluğu ve telif hakları Sevgili Köpeğim sitesine aittir. Bloğumuzda yer alan creative commons kaynaklı fotoğraflar ve videolar mümkün olduğunca, içeriğin yaratıcısına atıfta bulunarak yayınlanır. Diğer sitelerden yapılan alıntılar, bilimsel araştırmalar kaynak gösterilerek kullanılır. Biz emeğe saygı gösteririz. 

Sitemizi Beğendiyseniz,Bizi Destekleyin

Sitemizi beğendiyseniz, bizi takip edin, sosyal medyada yazılarımızı, videolarımız paylaşın.

Reklamlar ve tanıtım yazıları kişisel blogların temel gelir kaynağı. Reklam engelleyicinizi kaldırın, tanıtım yazılarındaki linklere göz atın. Kim bilir, belki sevdiğiniz ve ihtiyacınız olan bir ürünle karşılaşırsınız.

sevgilikopegimblog@gmail.com