Dünyada Yeni Trend: Akıllı ve Futuristik Tasmalar http://sevgilikopegim.com/2015/02/09/dunyada-yeni-trend-akilli-ve-futuristik-tasmalar/

Dünyada yeni trend akıllı ve futuristik tasmalar, tasmaya bakış şeklini kökten değiştiriyor. Akıllı telefonlarla birlikte hayatımıza giren akıllı tasmalar, önceleri sadece yer belirtme, sağlık ya da eğitim alanında kullanılmak amacıyla dizayn ediliyordu. Bugün ise  3.cü jenerasyon akıllı tasma modelleri, onlarca farklı uygulamayla tüm bu özellikleri bir araya getirecek şekilde dizayn ediliyor.

Kedileriyle ve köpekleriyle yaşayanlar, hep onlara gerekli ilgiyi, eğitimi, egzersizi  verip veremediklerinden kaygı duyarlar. Petlerini otele bırakma, bir başkasına emanet etme fikri hep korkutucudur. Pet otellerinin, köpek gezdirenlerin dahil olduğu skandallar gelir hemen akla. Ona iyi  bakılıyor mu, köpeğiniz mutlu mu, eziyet ediliyor olabilir mi sorularının cevabını bu tasmayla bulmak mümkün.

Bu tasmalar sizin petinizin eğitiminden, diyetine,onun için gerekli egzersiz oranından ne kadar kalori harcadığına, psikolojik durumundan, fiziksel sağlığına kadar herşeyini detaylı görmenizi sağlıyor. Petin veterinerine, eğitmenine ve size gerekli tüm bilgiler veri bankasına depolanıyor.

Ben kendi eğitim alanıma bağlı kalarak köpeklerden bahsedeceğim. Ancak akıllı tasmaların hem köpekler, hem de kediler için üretilen onlarca farklı modeli var.

Bu yıl içinde satışa çıkması planlanan akıllı tasmalar kedi – köpek bakımı, psikolojisi, eğitimi ve sağlığı alanında çığır açabilecek özelliklere sahip. Akıllı tasmalar çok yakında, eğitmenlerden, veterinerlere, köpeği hasta, yaşlı ya da engelli olan kişilerden, sıradan köpek sahiplerine kadar herkesin “olmazsa olmazlar” listesinde yer alacak gibi görünüyor.

Son 10-15 yıldır kullanılan ve her gün yeni özelliklerle geliştirilen akıllı tasmaların hiç zararının olmadığını iddia etmek ise safça olur. Benim akıllı telefonum var, köpeğimin de akıllı tasması olsun aşamasına geçmeden önce farklı akıllı tasmaların sunduğu avantajlar ve dezavantajları doğru değerlendirmekte fayda var. Hayatımızdaki her üründe olduğu gibi, akıllı tasmalarıda doğru ve yerinde kullanarak faydaları maksimuma çıkarırken, dezavantajlardan korunmanız mümkün.

Satışı Yapılan Akıllı Tasmalar

Whistle

Pet teknolojisi piyasasına Whistle aktivite monitorü ile giren Whistle, geçtiğimiz günlerde  TAGG ‘ı bünyesine alarak ürün yelpazesine TAGG GPS akıllı tasmayı da ekledi.

Apple ile işbirliği içinde çalışan Whistle ürünleri apple mağazalarında satılmakta.

Whistle marka web sayfası: http://www.whistle.com

Tractive

Dünyada Yeni Trend: Akıllı ve Futuristik Tasmalar http://sevgilikopegim.com/2015/02/09/dunyada-yeni-trend-akilli-ve-futuristik-tasmalar/
Tractive

Pet teknoloji marketinde kararlılıkla ilerleyen markalardan. Tractive ürün çeşitliliği, Türkiye’nin de içinde olduğu 80 ülkeyi kapsayan satış ağı ve köpekler ve kediler için ürettiği ürünlerin yanı sıra işitme engelli köpeklerin eğitiminde kullanılan titreşimli tasmalarıyla dikkat çekiyor.

Tractive markasının şu an piyasadaki ürünleri: 

Tractive GPS : Kediler ve köpekler için GPS özelliği olan akıllı tasma

Tractive : Aktivite monitörü

Tractive Uzaktan Kumanda: İşitme engelli köpekler İçin titreşimli tasma

Tractive marka web sayfası: https://tractive.com/en

PetPace

Sağlıklı patinin olmazsa olmazları listesinde yer alan PetPace, köpeğinizin, kedinizin nabız, solunum hızı , vücut sıcaklığı gibi fiziksel verilerini kaydediyor, patinizin fiziksel sağlığına dair değişimleri anında size ve veterinerinize bildiriyor. Örneğin evdeki yaşlı köpeğinizin ya da kedinizin solunum hızı normalin çok altına düştü ya da yaz mevsiminde dışarıda oynarlarken çok susuz kaldılar, akıllı tasma hemen sizi uyarıyor.

Patinizi daha iyi anlamanızı sağlayan PetPace, onun fiziksel verilerini okuyarak size patinizin ne hissettiğini söylüyor. Patiniz bugün üzgün mü, yoksa mutlu mu? PetPace ile bu soruya cevap vermek artık çok kolay.

Petpace petinizin sağlık bilgilerini networkte paylaşarak, veterinerlerinden köpeğinizin sağlık durumuyla ilgili tavsiyeler almanızı sağlıyor.

PetPace marka web sayfası: http://petpace.com

2015 Yılında Piyasaya Çıkacak Ürünler

WÜF

Herkesin beklediği ürün WÜF. Wüf şu ana kadar piyasaya çıkmış ve çıkacak olan akıllı tasmaların hemen hemen tüm özelliklerini birleştiriyor. Her ne ararsanız WÜFte mevcut. İki önlü ses transferi, data kaydı, aktivite monitörü, uyarı sistemi, köpeğin psikolojik ve fizyolojik sağlığı için uygulamalar, hepsi Wüfte yer alıyor.

Wüf marka web sayfası:http://www.getwuf.com

Motorola

Pet teknolojilerini seven Motorola bu yıl iki yeni ürünle geliyor , Motorola 5000 ve Motorola 2500. Motorola 5000 GPS özelliğinin yanı sıra wireless kamera aracılığıyla anında video aktarımı ve iki yönlü ses transferi özelliğiyle dikkat çekiyor.

Artık köpeğinizi hem görebilir, hem de havladığı zamanlarda onunla konuşarak, onu sakinleştirebilirsiniz.

Whistle

Whistle’ın aktivite monitorü ve GPS özelliğini birleştiren yeni ürününün tanıtımını yaptı ve ön siparişleri aldı.

Kaliteli ürünleri ve sorumlu servisiyle Whistle 2015 yılında da pet teknolojisinde lider olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Arden

Kanada’lı müzisyen Jann Arden’ın desteklediği  Arden tasma, tasarımıyla dikkat çekiyor. Anti alerjik materyalin kullanıldığı tasmanın 2015 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Dünyada Yeni Trend: Akıllı ve Futuristik Tasmalar  http://sevgilikopegim.com/2015/02/09/dunyada-yeni-trend-akilli-ve-futuristik-tasmalar/
Arden

Pet teknolojilerine meraklı bir patisever olarak, bu alanda yaşanan gelişmeleri ve her ürün hakkında detaylı bilgileri Sevgili Köpeğim blogunda sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Son haberleri kaçırmamak için, bizi takip etmeyi unutmayın 🙂

2 yorum


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.