Sevgili Köpeğim

DIY – Kendin Yap

Kendin Yap Kimyasallarla dolu sağlıksız ürünlere veda etmenin ve köpek mamalarını, şampuanlarını, oyuncaklarını evde yapmanın tam zamanı. Kendin yap tarifleriyle yapacağınız ürünler daha doğal, daha sağlıklı ve çok daha ucuz. http://sevgilikopegim.com/2014/10/01/diy-kendin-yap/

photo credit: shoehorn99 via photopin cc

Yiyeceklerimizden, genel sağlık ve bakım malzemelerimize kadar pek çok ürün ağır kimsayal maddelerle dolu.Köpek ürünlerinde durum çok daha vahim. Kullanılan ağır kimsayal maddelere sağlıksız üretim koşulları ve denetimsizlik ya da çok sınırlı denetim ekleniyor. Sonuç, sağlıksız koşullarda yapılan köpek mamaları ve köpek bakım ürünleri nedeniyle her yıl binlerce köpek sağlık sorunları yaşıyor, hatta kimi zaman hayatını kaybediyor.

Amerika’da geçen yıl 1800 ün üzerinde köpek ve kedi çin üretimi ödül mamalarında kullanılan yapay tatlandırıcıdan zehirlendiği rapor edildi. Sadece bu ay Brovo köpek ödül mamalarında salmonella bulundu, Pedigree mamalarına metal karıştığı tespit edildi. Her ay toplatılan köpek mamalarını listesi kabus gibi. Liste için linke tıklayınız: https://www.avma.org/news/issues/recalls-alerts/pages/pet-food-safety-recalls-alerts.aspx

Pire damlalarının her yıl yüzlerce köpeği öldürdüğü, on binlercesini hasta ettiği bilinen gerçek. Marketlerdeki kedi köpek ürünlerine her gün bir yenisini eklenirken, köpeklerde son yıllarda artan kanser oranına, sağlıksız koşullarda üretilen köpek oyuncaklarının, mamalarının, şampuanlarının etkisi tartışılıyor.

Nasıl kendim hangi malzemelerin kullanıldığını bilmediğim, kimyasal ve kansorojen  maddeler içeren yiyecekleri tüketmiyor, kişisel bakım malzemelerini kullanmıyorsam, köpekleriminde aynı hassasiyeti hakettiğine inanıyorum. İşte bu nedenle mümkün olduğunca onların yemeklerini ve bakım malzemelerini kendim doğal malzemelerle hazırlıyorum.

Bu sayfada sizlere Jim ve Çarşı’nın favorisi köpek mamalarından, şampuan ve pire gidericilerine kadar doğal ürünlerle yapılmış tarifleri paylaşacağım. Tariflerin hepsi çok kolay.

Kendin yap tariflerini denemeniz için size üç neden

  1. İçinde ne olduğunu bilin içiniz rahat etsin.
  2. Daha sağlıklı ve doğal ürünlerle, sağlıklı köpek ve mutlu yaşam!
  3. Bütçeniz nefes alsın, kendi hazırladığınız ürünler, marketten aldıklarınızdan çok daha ucuz.
Exit mobile version