Ayşegül Aksu

Sevgili Köpeğim bloğunun kurucusu ve yazarıyım. Yaşamım boyunca iletişim ve hayvanlar en büyük tutkum oldu. Bende bu en büyük iki tutkumu bu blogla birleştirmeye karar verdim.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunuyum. Kariyerime televizyon muhabiri olarak başladım. Türkiyede TGRT, TRT, CTV, ITN gibi yerli ve yabancı Televizyon Kanallarında çalıştım. Afganistanda NATO ISAF Stratejik İletişim Komutanlığında Medya Koordinatörü olarak görev yaptım. İletişim alanındaki çalışmalarıma Montreal’de devam etmekteyim.

2011 yılında huysuz çocuğumuz Jim Düdü’nün ailemize katılmasıyla birlikte, benim köpek eğitimi maceram başlamış oldu. O yıllarda İstanbul’da bilimsel metotlarla hayvan davranışları ve eğitimi konusunda uzman bulmak oldukça zordu. Köpeklere fısıldayan adam modunda çağ dışı metotlarla hayvanlara eziyet eden eğitmenlerden sonra iş başa düştü diyerek köpek eğitmenliği konusunda eğitimler almaya başladım.

Eğitmen Darlene Demren ile tanışmak hayatımı değiştirmişti, pozitif eğitim hem bilimsel metotlara dayanıyordu hem de hayvana eziyet etmek bir yana hayvanlarla olan bağımızı güçlendirmeyi hedefliyordu.

2014 yılında Montreal’e taşınmak benim için hayvan davranışları bilimi konusunda yeni bir ufuk açtı. Dogue Akademi Hayvan Davranışları Çıralık Kursunu tamamladım ve  Quebec Eyaleti tarafından tanınan Hayvan Davranışları Danışmanlığı ve Eğitmenliği sertifikamı aldım. Kedi, köpek, fare ve diğer hayvanlarla çalışmayı öğrendim. Öğrenme ve davranış teorilerinin hayvan davranışları bilimindeki uygulamalarını öğrenmek, iletişim bilimleri ve hayvan davranışları biliminin ortak noktalarını  daha iyi anlamamı sağladı.

Devamlı eğitim kapsamında, eğitimime seminerler ve online kurslarla devam ettim. Devamlı eğitim kapsamında katıldığım kurs ve seminerleden bir kaçı, Sophia Yin, Düşük Stresle Yönetim ( Low Stress Handling University ) – gümüş sertifika, Victoria Stillwell – Köpeğinizin Zihninin İçinde, Duke Ünüversitesi – Köpeklerde Duygusal ve Bilişsel Öğrenme, Edinbourgh Üniversitesi – Veteriner olmak için gereklenlere sahip misin? , Hayvan Davranışları ve Refahı sayılabilir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Üyesi olduğum kuruluşlar arasında Pet Profosyonelleri Loncası, Quebec Pozitif Köpek Eğitmenleri Derneği yer almakta.

Hayvanlara Zulmü Önleme Derneğinde (SPCA) hayvan davranışları eğitim gönüllüsü olarak çalışmaktayım

Bloğu daha iyi bir noktaya getirebilmek için, eleştirileriniz ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Blogla İlgili Sorularınız İçin 

sevgilikopegimblog@gmail.com

Sevgili Köpeğim bloğu ve yayın prensiplerimiz hakkında daha fazla bilgi için linki takip edin. 

Sevgili Köpeğim Hakkında