http://sevgilikopegim.com/2015/02/05/aktivist-pati-carsi-her-seye-karsi/

Gezi protestolarının devam ettiği günlerde, arkadaşlarıyla birlikte polisten kaçarken yaralandığı tahmin edilmektedir. Yaşam sevincini keybetmiş çArşı, su bile içemez durumdaydı. Hassan Hammaly’nin kucağında veterinere giden çArşı’nın tedavisine hemen başlanmış, koloni halinde gezmekte olan pire ve kenelerden temizlenerek bizim ailenin asi, güzel kızı olmuştur.

Beşiktaş, Çarşı meydanında, kartal heykelinin önünde bulunduğu için adı çArşı Gezi koyulmuştur, ancak kendisi  Montreal’de “düdet” olarak bilinmektedir.

Hayvan hakları savunucusu çArşı, barınaklarda ve sokaklarda yuva arayan arkadaşları için düzenlediği Ben Buradayım yürüyüşünde kuyruğunu kesen caniyi bulamamış ancak, mahallenin yaralı köpeği Ziggy’nin ameliyatı için gerekli parayı toplamayı başarmıştır.

O da ev arkadaşı Jim Düdü gibi İstanbul’un kaousundan yorulunca, patilik kariyerine Montreal’de blogger olarak devam etmeye karar verenlerdendir.

Kanada’yı köpek cenneti olarak tarif eden çArşı, sincaplara, kokarcalara, rakunlara karşıdır. Bütün gün ormanda koşturan çArşı, avcılıkta ün ün katmaktadır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.