Çoban Köpeğinin The Beatles Şarkısı

The Beatles’ın “A Day in the Life” şarkısının köpek dostları için ayrı bir anlamı vardır. Paul McCartney sevgili dostu Shetland Çoban Köpeğiyle paylaştığı mutluluğu ifade için müziğe ultrasonik köpek ıslığı eklemiştir https://sevgilikopegim.com/2014/11/14/coban-kopeginin-the-beatles-sarkisi/ www.europuppy.com

The Beatles’ın “A Day in the Life” şarkısının köpek dostları için ayrı bir anlamı vardır. Paul McCartney sevgili dostu Shetland Çoban Köpeğiyle paylaştığı mutluluğu ifade için müziğe ultrasonik köpek ıslığı eklemiştir. Sadece köpekler tarafından duyulabilen ultrasonik köpek ıslığıyla A Day in the Life şarkısı, köpek ıslığının kullanıldığı ilk ve tek şarkı olmuştur.

Shetland çoban köpeğini merak edenler için hemen kısa bilgi verelim. Shetland çoban köpeği kısaca Sheltie diye bilinir, orta ırk  bir köpektir. Ana vatanı İskoçya’dır.

Shetland çoban köpeğinin genetik geçmişi tam bilinmemekle birlikte, Scottish Collie ve King Charles Spanielden geldiği düşünülmektedir.

Dünyanın en zeki köpekleri sıralamasında ilk 10!a giren Shetland Çoban Köpeği, uyumlu, eğitimi kolay, sahibini memnun etmeye çalışan aileye bağlı köpeklerdir. Dışaırda uyaranlara karşı sürekli alarm halindedir ve bu nedenle aynı zamanda bekçi köpeği olarak da kullanılmıştır.

Haber Kaynağı : http://www.europuppy.com/blog/paul-mccartney-croons-to-his-shetland-sheepdog/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: